Duopol okna Dębica
Okucia
Wysoka jakość zobowiązuje, dlatego też w naszych oknach stosujemy okucia wysokiej jakości tj. WINKHAUS oraz SIEGENIA. Najwyższej jakości materiały i precyzja wykonania okuć gwarantują długotrwałe i niezawodne funkcjonowanie oraz komfort w użytkowaniu okna.
Funkcje podnoszące komfort i bezpieczeństwo użytkowania okna:
Blokada obrotu klamki wymusza prawidłową obsługę okna tzn.uniemożliwia próbę uchylenia skrzydła gdy okno jest otwarte. W wersji ze ślizgiem blokada zapewnia ponadto płynne przechodzenie skrzydła z położenia otwartego do zamkniętego.
Mechanizm regulacji uchyłu (stopniowany uchył) umożliwia regulację intensywności przewietrzania. W zależności od potrzeb pozwala na uzyskanie 4 pozycji uchylonego skrzydła. Szczególnie przydatne w takich pomieszczeniach jak: kuchnia, łazienka, sypialnia.
Blokada antyzatrzaskowa blokuje skrzydło w pozycji uchylnej, nie dopuszczając do jego zatrzaśnięcia przy przeciągu.
Zatrzask balkonowy zapobiega uderzeniu otwartych drzwi balkonowych o ościeżnicę przy przeciągu i silnym wietrze. Wychodząc na balkon, wystarczy zamknąć drzwi, pociągając za specjalny uchwyt, a zatrzask przytrzyma skrzydło w ościeżnicy.
Hamulec okienny pozwala na unieruchomienie otwartego skrzydła w wybranym położeniu za pomocą klamki .
Ogranicznik otwarcia eliminuje niebezpieczeństwo uderzenia otwartego skrzydła o ościeżnicę bądź krawędź wnęki okiennej przy silnym wietrze.
Zamek okienny po przekręceniu kluczyka, zabezpiecza okno przed otwarciem przez osoby nieupoważnione, stanowi ponadto dodatkowe zabezpieczenie okna w położeniu uchylnym.
Okucia okienne Duopol
ciepla ramka
szprosy Duopol
klamki Duopol
Okucia
Ciepła ramka
Szprosy
Klamki

Ciepła ramka
nawiewnik Duopol
pakiet trzyszybowy Duopol
szkło ornamentowe
Nawiewnik
Szyby dwukomorowe
Szkła ornamentowe
Ramki dystansowe uszczelniają krawędzie szyb zespolonych i oddzielają od siebie szyby. Najczęściej są one wykonane z aluminium, którego wysoka przewodność cieplna sprawia, że ciepło wydostaje się przez okno.
Gdy temperatura na zewnątrz jest niska, a wewnątrz wysoka, ciepło ucieka przez ramkę dystansową, pozostawiając wewnętrzną krawędź okna zimniejszą niż jego pozostałe części. Ta strata cieplna oznacza, że potrzeba więcej ogrzewania, aby utrzymać przyjemną temperaturę pomieszczeń. W pewnych warunkach, zwłaszcza przy niższych temperaturach, wilgoć którą wydychamy, i która wytwarza się w trakcie gotowania i wykonywania codziennych czynności, skrapla się na najzimniejszej powierzchni, którą zwykle jest wewnętrzna krawędź okna.
Z czasem skraplanie powoduje, że na krawędziach okien tworzą się idealne warunki dla rozwoju pleśni i bakterii. Zarodniki pleśni dostają się do powietrza, co może negatywnie wpływać na zdrowie domowników.
Ciepła ramka
Ciepłe ramki dystansowe, takie jak SWISSPACER, są wykonane z izolacyjnego kompozytu tworzyw sztucznych, który stanowi barierę dla strat ciepła. Ramki dystansowe zmniejszają ilość ciepła, które ucieka przez szybę zespoloną. Sprawiają, że krawędź szyby pozostaje ciepła, stąd nazwa „ciepła ramka”. W rezultacie mniej ciepła ucieka przez okna, a koszty ogrzewania maleją.
Ciepłe ramki dystansowe pomagają zwiększyć wydajność energetyczną okien, ale mają też inne ważne funkcje; oddzielają od siebie szyby, a za pomocą szczeliwa i środka osuszającego tworzą gazoszczelną barierę, która zapobiega dostawaniu się do środka szyby zespolonej wilgoci oraz wydostawaniu się z jej wnętrza gazów izolacyjnych. Jeśli ramka dystansowa nie zatrzymuje wilgoci na zewnątrz i mieszanki gazów uszczelniających wewnątrz, szyba zespolona szybko traci swoją wydajność energetyczną i staje się niemal zupełnie bezużyteczna.

Szprosy
W wielu przypadkach zastosowanie szprosów jest nieodzowne - nadają budynkom niepowtarzalny charakter, pozwalają zachować podziały w oknach starszych obiektów.
Posiadają dodatkowo wiele zalet:
- znajdują się pomiędzy szybami więc nie wymagają  konserwacji i czyszczenia,
- są lekkie w związku z tym nie obciążaja dodatkowo skrzydła
-  dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej,
-  można je formować w różne kształty (łuki, koła, łączenia pod różnymi kątami).

Klamki
Zapewniamy naszym Klientom różnorodność kształtów, rodzajów a także szeroką gamę kolorystyczną klamek okiennych. Dodatkowo klamki mogą być wyposażone w zamknięcie na kluczyk lub przycisk. Klamki dostepne są w kilku kolorach: białym, brązowym, złotym.
Część chwytowa klamek wykonana jest z: aluminium, magnezu, a także tworzyw sztucznych.
klamka standardowa
biała, złota, brązowa
klamka z przyciskiem
biała, złota, brązowa
klamka z kluczykiem
biała, złota, brązowa
dwustronna z szyldem
brązowa
dwustronna z szyldem
biała

Nawiewnik
Nawiewnik higrosterowany
Najbardziej popularny ze wszystkich nawiewników higrosterowanych (zmiana przepływu uzależniona jest od wilgotności względnej wewnątrz pomieszczeń). Dostępny jest w dwóch typach przepływu i w 3 różnych kolorach. Estetyczna budowa i niezawodność działania sprawiły, że nawiewnik EMM stał się najpopularniejszym produktem AERECO. Wraz z okapem akustycznym zapewnia izolacyjność akustyczną na poziomie 37 dB.

Nawiewnik EMM może pracować w dwóch położeniach w zależności od przykręcenia podstawki. Strumień powietrza jest skierowany pionowo lub ukośnie. Ustawienie zależy od odległości nawiewnika do węgarka (zbyt mała odległość tłumi swobodny przepływ powietrza przez nawiewnik).
Nawiewniki EMM mogą być wyposażone w ręczną blokadę przepływu powietrza. Nawiewniki przymknięte umożliwiają doprowadzenie minimalnej ilości powietrza. Z opcji tej zaleca się korzystać wyłącznie przy niesprzyjających warunkach klimatycznych.
Nawiewnik ciśnieniowy
Nawiewniki VENTAIR II TRDn to nawiewnik ciśnieniowy sterowany różnicą ciśnień. Wykorzystywany jest do doprowadzenia stałej, właściwej ilość świeżego powietrza do pomieszczeń. Automatyczne sterowanie ciśnieniowe stabilizuje wydajność nawiewu, zabezpiecza przed nadmierną wymianą powietrza w okresach zimnych i wietrznych, pozwala realizować koncepcję wentylacji kontrolowanej, zapewniając komfort i zdrowy klimat wewnątrz pomieszczeń przy oszczędności energii cieplnej. Stosowane są w pomieszczeniach wyposażonych w wentylację grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną.

Nawiewniki ciśnieniowe VENTAIR wyposażone są w samoczynnie działający regulator przepływu (reagujący na różnicę ciśnień), dzięki któremu ilość nawiewanego powietrza jest stała, niezależna od warunków atmosferycznych (wiatr, zimno). Dodatkowo umożliwiają ręczną regulację do zamknięcia włącznie.
Należą one do grupy nawiewników szczelinowych montowanych w górnych, poziomych profilach konstrukcyjnych okna. Składają się z dwóch elementów - czerpni powietrza montowanej na zewnątrz oraz regulatora montowanego po wewnętrznej stronie okna. Elementy te połączone są szczeliną wykonaną w profilach okna, umożliwiającą przepływ powietrza.

Szyby dwukomorowe
Okna to najsłabsze termicznie miejsca w budynkach, przypada na nie nawet 25% strat ciepła. Z kolei w każdym oknie, ok. 65-85% powierzchni stanowią szyby. Dlatego ważne jest, aby zastanawiając się nad wyborem okna, zwrócić szczególną uwagę nie tylko na profile i elementy uzupełniające, ale przede wszystkim na szybę.
Wybór odpowiedniej szyby izolacyjnej do nowych okien jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na oszczędność energii oraz późniejszy komfort użytkowania pomieszczeń.
W obliczu rosnących cen energii oraz wymagań ochrony środowiska, znacząco zwiększa się zapotrzebowanie na stosowanie w budownictwie materiałów będących materiałami energooszczędnymi, spełniającymi najostrzejsze normy.
GLASSOLUTIONS Saint-Gobain oferuje rozwiązania, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii na światowym poziomie, pomogą ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem i zapewnią wysoki komfort użytkowania.
Szyby dwukomorowe produkowane są według następującej technologii:
Przestrzeń międzyszybowa jest wypełniana specjalnym gazem, poprawiającym parametry izolacji termicznej. Tafle szkła są rozdzielone ramką z metalu lub ze specjalnego, ciepłochronnego tworzywa SGG SWISSPACER poprawiającego znacznie parametry okna. Brzegi szyby są uszczelnione na zasadzie podwójnej bariery masami na bazie materiałów organicznych, co gwarantuje szczelność szyby zespolonej. W ramce dystansowej umieszcza się substancje osuszające, co poprawia trwałość szyby zespolonej.

Korzyści z zastosowania szyby dwukomorowej:
-  izolacja termiczna okien na najwyższym poziomie (możliwy do uzyskania współczynnik U okien poniżej 0, 7 W/m²K) oszczędności na zużyciu energii traconej przez stolarkę okienną sięgają około 50% (przy zastosowaniu odpowiedniego profilu okiennego i prawidłowo wykonanym montażu)
-  wyeliminowanie efektu uczucia chłodu w pobliżu okien ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń o 50% w stosunku do tradycyjnych szyb stabilna temperatura w pomieszczeniu zapewniająca komfort użytkowania stosowanie szyb dwukomorowych w połączeniu z „ciepłą ramką” SGG SWISSPACER zapobiega parowaniu (roszeniu) okien
-  zwielokrotniony zysk - biorąc pod uwagę fakt stale rosnących cen energii, szyby dwukomorowe zapewniają nam realny zysk w kolejnych latach użytkowania poprzez ograniczenie strat energii (szyby dwukomorowe latem chronią nas przed nadmiernym przegrzewaniem się pomieszczeń, dzięki czemu oszczędzimy na klimatyzacji, a zimą zapewnią nam doskonałą izolacje termiczną, która nie tylko zatrzyma ciepło w pomieszczeniu, ale również dogrzeje je nam dzięki ekologicznej energii słonecznej)
-  ochrona środowiska - dzięki ograniczeniu zużycia energii, emitujemy mniej dwutlenku węgla do atmosfery

Szkła ornamentoweDuopol s.c.     39-200 Dębica      ul.Rzeszowska 108      tel.14 694 07 52     info@duopol.pl

DUOPOL Dachy
DUOPOL Okna
DUOPOL Drzwi
DUOPOL Bramy