Gamart

system do gromadzenia wody deszczowej

Gamart to nie tylko dostawca wysokiej jakości systemów rynnowych, to także dystrybutor łapaczy wody  deszczowej.

Zbieranie i wykorzystywanie wody deszczowej staje się koniecznością. Rosnące ceny za wodę, „podatek deszczowy” (opłata za odprowadzanie deszczówki do kanalizacji deszczowej), a przede wszystkim aspekty ekologiczne powodują, że należy sięgać po systemy wykorzystywania wody deszczowej.

 

Łapacz GAMART SA (inne nazwy: zbieracz, odzyskiwacz) ma na celu efektywne wychwytywanie wody deszczowej i wykorzystywanie tak zgromadzonej wody do nawadniania ogrodów usytuowanych przy domach, co pozytywnie wpływa na środowisko, oszczędność wody oraz wydatków.

 

Urządzenie przeznaczone jest do przechwytywania wody deszczowej z rury spustowej rynny. Jego bardzo prosta konstrukcja – działająca w pełni automatycznie – zabezpiecza przed przelaniem wody w zbiorniku nawet przy intensywnych opadach. W momencie napełnienia zbiornika nadmiar wody odprowadzany jest dalej rurą spustową najczęściej do kanalizacji deszczowej.

System charakteryzuje się największą skutecznością gromadzenia wody w porównaniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku. Zastosowanie łapacza umożliwia zgromadzenie nawet do 100% wody deszczowej z dachu. Przy niewielkich opadach urządzenie wyłapuje 100% wody, a przy intensywnych dzięki dużej średnicy rury doprowadzającej do zbiornika ma również pełną skuteczność. W obu przypadkach  nie ma możliwości przelania się wody w zbiorniku.

System jest łatwy do zamontowania zarówno do istniejącej rury spustowej, jak i w trakcie montażu nowego systemu rynnowego. Połączenie ze zbiornikiem można wykonać dowolnym wężem lub rurą o średnicy zewnętrznej 50 mm.

Łapacz nie wymaga demontażu na zimę. W celu ochrony przed dostawaniem się liści i zalecane jest zamontowanie nad łapaczem rewizji (czyszczaka) lub sitka w leju spustowym kosza rynnowego.

Kolorystyka łapaczy, jak i wymiary dopasowane są do najbardziej popularnych producentów systemów rynnowych w Europie jak i na polskim rynku.

Pojemniki na wodę deszczową

GAMART SA opatentował liczne rozwiązania w gromadzeniu wody deszczowej, produkując również zbiorniki na wodę deszczową. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, stworzyliśmy zbiorniki dekoracyjne o pojemości 360 litrów o nowoczesnym i prostym kształcie. Produkując łapacze i zbiorniki wody deszczowej, oferujemy pełny system do gromadzenia wody deszczowej.

Zbiornik Aquacan 360l

Beczka Barrica 260l

Zbiornik Antyczna Amfora 360l

Zbiornik Katalonia 360l

zbiornik Barcelona 360l

\V

Kompletny zestaw do deszczówki

Zestaw zawiera

 

- antyczna AMFORA 360L GAMART kolor ceglasty lub ciemny popiel (Amfora posiada zdejmowaną pokrywę)

 

- łapacz wody deszczowej Ř110/50 GAMART ciemny brąz (lub inny wg wskazań Klienta)

 

- korek do łapacza GAMART Ř63/50 ciemny brąz (lub inny wg wskazań Klienta)

 

- wąż spiralny do łapacza wody Ř50mm x 70 cm z uszczelką gumową do zbiornika na deszczówkę 63/50 (DN50)

 

- kranik ozdobny (zawór czerpalny) do zbiornika na deszczówkę 3/4 cala chrom polerowany

Mierzymy
Jesteś zdecydowany na zakup okien lub pokrycia dachowego.
Wystarczy zadzwonić, przyjedziemy, wymierzymy i przygotujemy kosztorys.
Liczymy
Chcesz wiedzieć ile będzie kosztował Twój dach, okna lub drzwi, nic prostrzego zapraszamy do nas z projektem lub wymiarami, na ich podstawie wykonamy kosztorys.
Dowozimy
Zapewniamy specjalistyczny transport zakupionych u nas produktów przystosowanymi do tego celu pojazdami.
Montujemy
Profesjonalny, staranny i dokładny montaż z użyciem wysokiej jakości materiałów.
wyróżnia nas

Duopol s.c.     39-200 Dębica     ul.Rzeszowska 108     tel.14 694 07 52     info@duopol.pl